ثبت نام

نام محصول
تعداد
مبلغ باتخفیف
  قابل پرداخت :       

عنوان

يكشنبه، 03 مرداد 1400

منوی سایت

لنوو پیشتاز بازار جهانی کامپیوترهای شخصی است

کمپانی چینی لنوو پیشتاز بازار جهانی کامپیوترهای شخصی است و بالاتر از رقبای غربی خود قرار دارد. اما دلیل اصلی آن چیست؟


شرح خبر:

کمپانی چینی لنوو پیشتاز بازار جهانی کامپیوترهای شخصی است و بالاتر از رقبای غربی خود قرار دارد. اما دلیل اصلی آن چیست؟

در سال ۲۰۲۰ بازار لپ تاپ و تبلت شاهد رشد بود و کمپانی لنوو موفق شد تا با کسب بیشترین سهم از این بازار، عنوان پرفروش‌ترین برند لپ تاپ در دنیا از آن خود کند. اپل آمریکایی که پرفروشترین برند تلبت است نیز در رتبه بعد از لنوو قرار دارد.

به گزارش Canalys، بازار کامپیوترهای شخصی به طور متوالی در سومین چارک سال ۲۰۲۰ نیز شاهد رشد بود. عرضه لپ تاپ در سه ماهه چهارم سال پیش به رقم ۱۴۳.۷ میلیون دستگاه رسید که افزایش ۳۵ درصدی نسبت به بازه مشابه در سال ۲۰۱۹ داشت. به صورت کلی نیز در سال ۲۰۲۰ شمار ۴۵۸.۲ میلیون دستگاه لپ تاپ در سراسر دنیا به فروش رفت که ۱۷ درصد بیشتر از فروش کلی در سال ۲۰۱۹ بود و بالاترین رقم فروش بدست آمده از سال ۲۰۱۵ است.

و اما عامل اصلی که به کمک آن لنوو پیشتاز بازار جهانی است، جمعیت بسیار بالای خاک خود و تعصب مردم این کشور به برندهای بومی می‌باشد. لنوو با در دست داشتن تقریبا نیمی از بازار، پرفروش‌ترین برند لپ تاپ در چین است؛ پس از آن نیز هواوی رتبه دوم را در اختیار دارد. در دومین کشور پرچمعیت دنیا یعنی هند نیز این برند چینی مجددا بسیار محبوب است و پس از اچ‌پی آمریکایی، با سهم تقریبا ۲۲ درصدی از بازار، دومین برند پرفروش لپ تاپ در هند است. قیمت کمتر نسبت به رقبا از جمله عوامل موفقیت لنوو هستند.

ارسال کننده : Admin
تعداد بازدید : 565 مرتبه
تاریخ انتشار: 1399/11/16عضویت در خبرنامه سایت


جهت عضویت در خبرنامه سایت، ایمیل خود را وارد نمایید.