ثبت نام

نام محصول
تعداد
مبلغ باتخفیف
  قابل پرداخت :       

عنوان

دوشنبه، 31 ارديبهشت 1397

منوی سایت

غیر فعال کردن Windows Defender در ویندوز 10

Windows Defender یک ابزار امنیتی است که از زمان عرضه ویندوز Vista بر روی این سیستم عامل به صورت پیش فرض موجود می باشد. فعال بودن این ابزار ممکن است مشکلاتی بوجود بیاورد که در ادامه به این موضوع و نحوه غیرفعال شدن آن می پردازیم.


شرح خبر:

Windows Defender یک ابزار امنیتی است که از زمان عرضه ویندوز Vista بر روی این سیستم عامل موجود می باشد. این نرم افزار همانند نرم افزارهای Antivirus عمل می کند. به گونه ای که با  ابزارهای جاسوسی و مخرب مقابله می کند. این ابزار به صورت پیش فرض در ویندوز 10 هم وجود دارد. لازم به ذکر است این ابزار از ویندوز 8 به بعد، کاملا به صورت یک نرم افزار ضد ویروس عمل می کند.

مشکل زمانی به وجود می آید که کاربر بخواهد آنتي ويروس ديگری را روی سيستم خود نصب کند؛ در اين حال ابتدا بايد windows defender را غيرفعال کند زيرا از نظر امنيتی توصيه می شود که در یک زمان چند آنتی ويروس روی سيستم نصب نباشد.

مشکل دیگری که با وجود این نرم افزار ممکن است به وجود آید، این است که مانع از نصب نرم افزارهای دیگر شده و همچنین فعالسازی نرم افزار های دیگر را مختل می کند.

برای غیر فعال کردن Windows Defender ابتدا کلیدهای ویندوز و R را زده و در فیلد خالی gpedit.msc  را تایپ کرده و اینتر را بزنید. صفحه ای به نام Local Group Policy Editor باز می شود. در پنجره سمت چپ در قسمت Computer configuration به بخش Administrative Template رفته و آن را باز کنید، از قسمت Windows components زیر شاخه Windows Defender را انتخاب نمایید سپس در پنجره سمت راست Turn Off Windows Defender را باز کنید و گزینه Not configured را به Enabled تغییر داده و در نهایت دکمه Apply و بعد Ok را بزنید. با یکبار Restart کردن سیستم می بینید که Windows Defender غیرفعال شده و از کار افتاده است.

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و تماشای فیلم راهنمای این بخش می توانید به قسمت فعالسازهای جدید در سایت مراجعه کنید و راهنمای تصویری این آموزش را دریافت نمایید.

ارسال کننده : پرنیان
تعداد بازدید : 88780 مرتبه
تاریخ انتشار: 1394/08/25
منبع : پرنیانعضویت در خبرنامه سایت


جهت عضویت در خبرنامه سایت، ایمیل خود را وارد نمایید.