ثبت نام

نام محصول
تعداد
مبلغ باتخفیف
  قابل پرداخت :       

عنوان

چهارشنبه، 02 خرداد 1397

منوی سایت

بازنشستگی ویندوز 8

پس از گذشت تقریبا 3 سال از معرفی ویندوز 8، این ویندوز اکنون بازنشست شده است و مایکروسافت آن را پشتیبانی نمی کند و کاربران آن باید به فکر مهاجرت به نسخه دیگری از ویندوز باشند.


شرح خبر:

با معرفی جنجالی و پر سر و صدای ویندوز 8 در سال 2012، مایکروسافت امید زیادی به موفقیت این نسخه داشت اما در پایان مشخص شد که این ویندوز که برخی از آن با عنوان ویـنـدوز ویـسـتـای دوم یـاد می کنند، شکست دیگری برای مایکروسافت است و در 12 ژانویه 2016 آن را بازنشست کرد. با این اتفاق کاربران مجبور به استفاده از ویندوز 8.1 که در واقع به عنوان تکمیل کننده ویندوز 8 ارائه شد، هستند و یا اینکه باید از ویندوز جدید 10 استفاده کنند. کاربران ویندوز 8 بسیار کم تعداد بودند بطوریکه با توجه به آمار و ارقام های اعلام شده، این ویندوز بر روی حدود 2 درصد از کامپیوترهای جهان نصب بوده است. شاید عدم وجود منوی استارت در ویندوز 8 که اکنون منسوخ شده و دیگر از طرف مایکروسافت پشتیبانی نمی شود، یکی از مهم ترین دلایل نارضایتی کاربران بود چرا که مایکروسافت این منوی محبوب و دوست داشتنی را در این ویندوز حذف و آن را با محیط مترو یا همان کاشی های متحرک جایگزین کرد و مجددا در ویندوز 10 متوجه این نارضایتی بزرگ شد و آن را بازگرداند. این اتفاق می تواند برای ویندوز 8.1 که در واقع با عنوان سرویس پکی برای ویندوز 8 ارائه شده بود و بعد بعنوان یک نسخه از ویندوز مورد استفاده قرار گرفت، اتفاق خوبی باشد. در این خصوص مایکروسافت این گونه اعلام کرده که : 

برخلاف سرویس‌ پک‌های ارائه شده برای ویندوز که برای رفع باگ‌ها و مشکلات منتشر می‌شوند، ویندوز ۸.۱ قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی را به کاربران ارائه داده است. ما با ارائه‌ی ویندوز ۸.۱، این نسخه را به گونه‌ای در اختیار کاربران قرار دادیم تا آن را شبیه به سرویس پک‌های ارائه شده برای ویندوز روی سیستم‌‌های خود نصب کنند. از این‌رو ما همچنان پیرو سیاست‌های پشتیبانی از نسخه‌های سرویس پک، از ویندوز ۸.۱ پشتیبانی خواهیم کرد. براساس اطلاعات ارائه شده ویندوز ۸.۱ مایکروسافت تا سال ۲۰۲۳ و ویندوز ۱۰ این کمپانی تا سال ۲۰۲۵ پشتیبانی خواهند شد. اگر به خاطر داشته باشید، مایکروسافت ویندوز ۸ را برای پشتیبانی از گجت‌های مجهز به نمایشگر لمسی روانه‌ی بازار کرد که البته تغییرات گسترده‌ی اعمال شده در مقایسه با ویندوز ۷ چندان مورد استقبال کاربران دسکتاپ قرار نگرفت و از این‌رو مایکروسافت با انتشار ویندوز ۸.۱ و سپس ویندوز ۱۰، سعی کرد تمام کاربران خود را راضی کند.

ارسال کننده : پرنیان
تعداد بازدید : 2051 مرتبه
تاریخ انتشار: 1394/10/23عضویت در خبرنامه سایت


جهت عضویت در خبرنامه سایت، ایمیل خود را وارد نمایید.