ثبت نام

نام محصول
تعداد
مبلغ باتخفیف
  قابل پرداخت :       

عنوان

چهارشنبه، 02 خرداد 1397

منوی سایت

غیرفعال کردن اجرای خودکار نرم افزار ها در پس زمینه ویندوز 10

ویندوز 10 دارای نرم افزار های جدیدی معروف به Universal می باشد که به طور پیش فرض و جدا از نیاز کاربر، همیشه در پس زمینه سیستم عامل در حال اجرا هستند که باعث مصرف انرژی و کاهش عملکرد سیستم عامل می شود. در ادامه نحوه ی غیرفعال کردن این برنامه ها را آموزش می دهیم.


شرح خبر:

برای جلوگیری از اجرای نرم‌ افزار ها در پس زمینه ویندوز، باید هنگامی که قصد استفاده از نرم‌ افزار مورد نظر را ندارید، آن را از حالت اجرا خارج کنید. همچنین از پسزمینهی محیط اعلانیه (notification area) وsystem tray  - برای این کار، بر روی فلش show hidden icons واقع در سمت راستsystem tray  کلیک کرده و پس از کلیک راست بر روی آیکن مربوطه، close یا Exit را بزنید. همچنین، میتوانید از سربرگ Startup موجود در ابزار مدیریت وظیفه (Task Manager) ویندوز ۱۰، برای جلوگیری از اجرای خودکار نرمافزارها بلافاصله پس از ورود به سیستم، استفاده کنید. 

چگونه از اجرای نرم افزار ها در پس زمینه ویندوز ۱۰ جلوگیری کنیم؟
برای مشاهده لیست این نرم افزارها، منوی استارت را باز کرده و روی گزینه ی Settings کلیک کنید. سپس در صفحه جاری آیکن Privacy را بفشارید. پایین سمت چپ لیست، گزینه Background apps را انتخاب کنید. در سمت راست پنجره، دکمه لغزنده نرم افزارهایی که اجازه اجرا شدن در پس زمینه سیستم عامل را دارند روی On و آن هایی که اجازه ندارند، روی Off قرار دارند. ویندوز به طور پیشفرض، به همه ی نرم افزار ها اجازه ی اجرا شدن در پس زمینه را می دهد؛ اما شما باید موارد غیرضروری را غیرفعال کنید. به یاد داشته باشید که انجام این کار جنبه منفی هم دارد؛ برای مثال، در صورت جلوگیری از اجرای نرم افزار Alarms در پس زمینه سیستم، هیچ کدام از زنگ های هشدار تعیین و تنظیم شده عمل نخواهد کرد. یا اگر مانع اجرای نرم افزار Mail در پس زمینه شوید، هیچ اعلانیه هایی برای ایمیل های دریافتی جدید مشاهده نخواهید کرد. (منظور حساب کاربری مایکروسافت می باشد) اگر مایل به استفاده از چنین ابزارهایی هستید، به ناچار باید اجازه اجرا شدن در پس زمینه سیستم عامل را به آن ها بدهید. اما در صورتی که وجود این عملکردها برای شما اهمیتی ندارد، از اجرا شدن نرم افزار در پس زمینه جلوگیری کنید. علاوه بر راهکار یاد شده، کاربران می توانند با استفاده از حالت ذخیره باتری به صورت یکجا از اجرای نرم افزار ها جلوگیری کنند. هنگام فعال بودن حالت ذخیره باتری (Battery Saver mode)، هیچ نرم افزار یونیورسالی اجازه اجرا شدن در پس زمینه سیستم عامل را نخواهد داشت؛ مگر این که کاربر به طور ویژه به برخی از نرم افزار ها اجازه اجرا داده باشد. فعال کردن حالت یاد شده، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی باتری خواهد شد. حالت ذخیره باتری، هنگامی که میزان شارژ باتری به ۲۰ درصد کاهش می یابد، فعال می شود. اما کاربران می توانند با کلیک بر روی آیکن باتری واقع در محیط اعلانیه و لمس کاشی Battery saver، آن را به صورت دستی فعال کنند. برای این کار، بخش Settings را باز کرده و System را انتخاب کنید؛ سپس گزینه Battery saver را انتخاب کنید. در نهایت باید بر روی لینک Battery saver settings کلیک کنید. اگر با زدن علامت مثبت (+) نرم افزار های مورد نظر خود را به لیست Always allowed اضافه کنید، حتی در صورت فعال بودن حالت ذخیره ی باتری، همیشه در پس زمینه سیستم عامل فعال خواهند بود.

 

ارسال کننده : پرنیان
تعداد بازدید : 5208 مرتبه
تاریخ انتشار: 1394/12/13
منبع : پرنیانعضویت در خبرنامه سایت


جهت عضویت در خبرنامه سایت، ایمیل خود را وارد نمایید.