ثبت نام

نام محصول
تعداد
مبلغ باتخفیف
  قابل پرداخت :       

عنوان

سه شنبه، 01 مرداد 1398

منوی سایت

ابزارهای کاربردی موتور جستجوی گوگل

موتور جستجوی گوگل خود شامل ابزارها و ترفندهایی بسیار کاربردی است که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.


شرح خبر:

شاید هنگامی که نام اینترنت به میان بیاید ذهن بسیاری از ما دقیقا به طرف گوگل برود. کمپانی گوگل طی همه سال‌های فعالیتش سرویس مختلفی را برای کاربران ارائه کرده است که همین موضوع باعث محبوبیت بیش از حد گوگل شده است.

در بین همه سرویس‌های گوگل، برخی سرویس‌ها همچون جیمیل، گوگل درایو و البته موتور جستجوی گوگل ماندگار شده اند.

موتور جستجوی گوگل خود شامل ابزارها و ترفندهایی است که اگرچه بسیار کاربردی است اما شاید بسیاری از افراد با آن‌ها آشنا نباشند. به همین دلیل قصد داریم برخی از این ابزارها و ترفندهای موتور جستجو گوگل را به شما معرفی کنیم.

ماشین حساب گوگل : Google Calculator

شاید برای شما پیش آمده باشد که هنگام وب ‌گردی به انجام محاسباتی نیاز داشته باشید. فرض کنید با گوشی و یا تبلت خود وب ‌گردی می‌کنید پس باز کردن برنامه ماشین حساب به ‌مراتب سخت‌تر از قبل می‌شود. در چنین مواقعی نیازی به باز کردن ماشین حساب ویندوز یا گوشی نیست. به ‌راحتی با استفاده از موتور جستجو گوگل می‌توانید محاسبات خود را انجام دهید. تنها کافی است در سرچ گوگل فرمول محاسباتی را وارد کنید. وقتی که اینتر کنید یه پنجره ماشین حساب برای شما نمایش داده می‌شود که نتیجه محاسبات هم در آن قرار دارد.

اگر می‌خواهید بدون تایپ فرمول، ماشین حساب نمایش داده شود تنها کافی است عبارتcalculator  را سرچ کنید تا پنجره ماشین حساب باز شود.

تایمر گوگل : Timer

بسیاری از مواقع پیش می‌آید که حین وب‌گردی بسیاری از کارها را فراموش کنیم، کارهایی که نیاز است سر ساعت خاصی انجام شود. در این شرایط تایمر بسیار کاربردی است. گوگل هم ابزاری ساده و کاربردی برای این موضوع طراحی کرده است. برای اینکه به سرعت یک تایمر در اختیار داشته باشید تنها کافیست عبارتtimer  را در گوگل سرچ کنید.

به‌صورت پیش‌فرض تایمر برای 5 دقیقه تنظیم می‌شود اما می‌توانید مدت زمان مورد‌نظر خود را وارد کنید. حتی می‌توانید با نوشتن عبارتی مانندtimer 12 hours 30 minutes  در سرچ گوگل، یکباره تایمر را تنظیم کنید.

از همین ابزار به عنوان زمان‌سنج هم می‌توانید استفاده کنید، تنها کافی است به تبstopwatch  بروید. این ابزار برای افرادی که نیاز دارند زمان انجام هر فعالیت خود در کامپیوتر یا گوشی را اندازه بگیرند بسیار کاربردی است.

تبدیل واحد گوگل : Convert Units

بسیاری از مواقع نیاز دارید که واحدهای مختلف را به یکدیگر تبدیل کنید مثلا کیلومتر را به مایل تبدیل کنید و یا متر را به فوت. گاهی اوقات انجام این تبدیل واحدها در ذهن ساده نیست اما گوگل برای راحتی کاربران ابزاری ایجاد کرده است. برای مثال برای تبدیل کیلومتر به مایل تنها کافی است در موتور جستجوی گوگل عبارتkilometer to mile  را جستجو کنید تا معادل سازی انجام شود.

این ابزار برای تبدیل واحدهای ارزی به یکدیگر که مدام در حال تغییر هستند بسیار کاربردی است زیرا مطمئن هستید که تبدیل واحد به صورت دقیق و با قیمت به ‌روز انجام می‌شود.

ارسال کننده : پرنیان
تعداد بازدید : 2898 مرتبه
تاریخ انتشار: 1396/10/10
منبع : گوگل Googleعضویت در خبرنامه سایت


جهت عضویت در خبرنامه سایت، ایمیل خود را وارد نمایید.